5SGXEA5N2F45C2LN
Mfr.Part #
5SGXEA5N2F45C2LN
Package / Case
1932-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 840 I/O 1932FBGA
Tray
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Height Seated (Max) :
3.9mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Length :
45mm
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of LABs/CLBs :
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1932
Supply Voltage :
0.85V
HTS Code :
Organization :
18500 CLBS
Package / Case :
1932-BBGA, FCBGA
Terminal Form :
Ball
yes
Qualification Status :
Not Qualified
Series :
Stratix® V GX
Terminal Pitch :
1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Inputs :
840
Number of I/O :
840
Number of Outputs :
Base Part Number :
5SGXEA5
Width :
45mm