5SGXEA5N2F40I3LN
Mfr.Part #
5SGXEA5N2F40I3LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
Height Seated (Max) :
3.5mm
Series :
Stratix® V GX
Number of Outputs :
600
Number of LABs/CLBs :
Terminal Form :
Ball
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Organization :
18500 CLBS
Supply Voltage :
0.85V
Terminal Pitch :
1mm
Width :
40mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Logic Elements/Cells :
HTS Code :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of Inputs :
600
Number of I/O :
Length :
40mm