5SGXEA5N2F40C2N
Mfr.Part #
5SGXEA5N2F40C2N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Factory Lead Time :
8 Weeks
HTS Code :
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of I/O :
600
Organization :
18500 CLBS
Number of Logic Elements/Cells :
Number of Outputs :
600
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Inputs :
Series :
Stratix® V GX
Length :
40mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Height Seated (Max) :
3.5mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Mounting Type :
BOTTOM
Terminal Form :
Ball
Width :
40mm
Terminal Pitch :
1mm
Base Part Number :
5SGXEA5
Number of LABs/CLBs :
Supply Voltage :
0.9V