5SGXEA5N1F40I2N
Mfr.Part #
5SGXEA5N1F40I2N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 600 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Inputs :
600
HTS Code :
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Form :
Ball
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Outputs :
600
Number of LABs/CLBs :
Width :
40mm
Power Supplies :
0.91.52.52.5/31.2/3V
Base Part Number :
5SGXEA5
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
BOTTOM
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Total RAM Bits :
Organization :
18500 CLBS
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Length :
40mm
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V