5SGXEA5K2F40C2LN
Mfr.Part #
5SGXEA5K2F40C2LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Number of Outputs :
696
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Length :
40mm
Total RAM Bits :
Number of I/O :
696
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Packaging :
Tray
Qualification Status :
Not Qualified
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of LABs/CLBs :
Base Part Number :
5SGXEA5
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Inputs :
Supply Voltage :
0.85V
Organization :
18500 CLBS
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Terminal Pitch :
1mm