5SGXEA4K3F40C4N
Mfr.Part #
5SGXEA4K3F40C4N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Supply Voltage :
0.85V
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Surface Mount :
yes
Base Part Number :
5SGXEA4
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Length :
40mm
Width :
40mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Terminal Position :
BOTTOM
Series :
Stratix® V GX
Terminal Form :
Ball
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Outputs :
696
Factory Lead Time :
8 Weeks
Total RAM Bits :
Number of I/O :
696
Terminal Pitch :
1mm
Packaging :
Tray
Organization :
15850 CLBS
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Height Seated (Max) :
3.5mm