5SGXEA4K3F40C2N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5SGXEA4K3F40C2N
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Voltage - Supply :
0.87V~0.93V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Width :
40mm
Terminal Pitch :
1mm
Number of Inputs :
696
Qualification Status :
Not Qualified
Factory Lead Time :
8 Weeks
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Organization :
15850 CLBS
Number of I/O :
696
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Supply Voltage :
0.9V
Number of Logic Elements/Cells :
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
3A001.A.7.A
Length :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of Outputs :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ