5SGXEA4K3F35C2L
Mfr.Part #
5SGXEA4K3F35C2L
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Total RAM Bits :
Organization :
15850 CLBS
HTS Code :
Number of Outputs :
432
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of Inputs :
432
Supply Voltage :
0.85V
Mounting Type :
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Form :
Ball
Base Part Number :
5SGXEA4
Width :
35mm
Height Seated (Max) :
3.6mm
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
35mm
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ