5SGXEA4K2F40I3LN
Mfr.Part #
5SGXEA4K2F40I3LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Organization :
15850 CLBS
HTS Code :
Base Part Number :
5SGXEA4
Number of LABs/CLBs :
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Packaging :
Tray
Terminal Form :
Ball
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Width :
40mm
Length :
40mm
Number of Outputs :
696
Supply Voltage :
0.85V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Number of Inputs :
696
3 (168 Hours)
Total RAM Bits :
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V