5SGXEA4K2F40I2LN
Mfr.Part #
5SGXEA4K2F40I2LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Number of Inputs :
696
Base Part Number :
5SGXEA4
Number of I/O :
696
Number of Logic Elements/Cells :
Terminal Pitch :
1mm
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1517
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Length :
40mm
Height Seated (Max) :
3.5mm
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Terminal Form :
Ball
HTS Code :
Total RAM Bits :
Width :
40mm
Supply Voltage :
0.85V
Number of Outputs :
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Position :
BOTTOM
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V