5SGXEA4K1F35C2LN
Mfr.Part #
5SGXEA4K1F35C2LN
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Width :
35mm
Length :
35mm
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Total RAM Bits :
Terminal Form :
Ball
Terminal Position :
BOTTOM
Terminal Pitch :
1mm
Height Seated (Max) :
3.6mm
Number of Outputs :
432
Base Part Number :
5SGXEA4
Number of Logic Elements/Cells :
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Number of I/O :
432
Organization :
15850 CLBS
Supply Voltage :
0.85V