5SGXEA3K3F35C4N
Mfr.Part #
5SGXEA3K3F35C4N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
Number of Outputs :
432
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Terminal Pitch :
1mm
Length :
35mm
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Logic Elements/Cells :
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Organization :
12830 CLBS
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of Inputs :
432
Height Seated (Max) :
3.6mm
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Base Part Number :
5SGXEA3
Supply Voltage :
0.85V