5SGXEA3K2F40I3N
Mfr.Part #
5SGXEA3K2F40I3N
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Terminal Form :
Ball
Base Part Number :
5SGXEA3
Number of Inputs :
696
Mounting Type :
Surface Mount
Total RAM Bits :
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Width :
40mm
HTS Code :
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Organization :
12830 CLBS
Supply Voltage :
0.85V
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of I/O :
696
Number of Outputs :
Terminal Pitch :
1mm
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
40mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Logic Elements/Cells :
Height Seated (Max) :
3.5mm