5SGXEA3K2F40I3LN
Mfr.Part #
5SGXEA3K2F40I3LN
Package / Case
1517-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Total RAM Bits :
Number of I/O :
696
Number of Outputs :
696
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Mounting Type :
Surface Mount
HTS Code :
Number of Inputs :
Package / Case :
1517-BBGA, FCBGA
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Terminal Pitch :
1mm
Length :
40mm
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Number of LABs/CLBs :
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Width :
40mm
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of Logic Elements/Cells :
Supply Voltage :
0.85V
Organization :
12830 CLBS
Height Seated (Max) :
3.5mm