5SGXEA3K2F35I3N
Mfr.Part #
5SGXEA3K2F35I3N
Package / Case
1152-BBGA, FCBGA
Description
IC FPGA 432 I/O 1152FBGA
Package / Case :
1152-BBGA, FCBGA
Voltage - Supply :
0.82V~0.88V
Organization :
12830 CLBS
Terminal Position :
BOTTOM
Number of I/O :
432
Number of Logic Elements/Cells :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Height Seated (Max) :
3.6mm
Base Part Number :
5SGXEA3
Supply Voltage :
0.85V
JESD-30 Code :
S-PBGA-B1152
Number of Inputs :
432
Length :
35mm
Power Supplies :
0.851.52.52.5/31.2/3V
Width :
35mm
Surface Mount :
yes
Terminal Form :
Ball
Operating Temperature :
-40°C~100°C TJ
Number of Outputs :
Terminal Pitch :
1mm