5KP15CA-G
Mfr.Part #
5KP15CA-G
Manufacturer
Comchip Technology
Package / Case
R6, Axial
Description
TVS DIODE 15VWM 24.4VC R6
Manufacturer :
Comchip Technology
Clamping Voltage :
24.4V
Number of Channels :
1
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Peak Pulse Current :
204.92A
Published :
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Breakdown Voltage :
17.6V
Bidirectional Channels :
1
Reverse Standoff Voltage :
15V
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Voltage - Breakdown (Min) :
16.7V
Applications :
GENERAL PURPOSE
Polarity :
Bidirectional
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
Axial
Peak Pulse Power :
5kW