5CEBA4F17C8N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5CEBA4F17C8N
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
256-LBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 128 I/O 256FBGA
Stock
94
In Stock :
94
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Total RAM Bits :
Number of Outputs :
128
Mounting Type :
Surface Mount
Series :
Cyclone® V E
Base Part Number :
5CEBA4
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Number of LABs/CLBs :
18480
Terminal Pitch :
1mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Supply Voltage :
1.1V
Packaging :
Tray
Width :
17mm
Number of Terminations :
256
JESD-30 Code :
S-PBGA-B256
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
Terminal Form :
Ball
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Package / Case :
256-LBGA
Published :
2018
Qualification Status :
Not Qualified
Number of I/O :
128
Terminal Position :
BOTTOM
Length :
17mm
Number of Logic Elements/Cells :
HTS Code :
Number of Inputs :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
1.55mm
Surface Mount :
yes
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V