5CEBA2U15C6N
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5CEBA2U15C6N
Manufacturer
Altera (Intel)
Package / Case
324-LFBGA
Datasheet
Download
Description
IC FPGA 176 I/O 324UBGA
Manufacturer :
Altera (Intel)
Product Category :
FPGAs (Field Programmable Gate Array)
Number of Logic Elements/Cells :
Number of I/O :
176
Terminal Pitch :
0.8mm
Number of LABs/CLBs :
Surface Mount :
yes
Number of Outputs :
176
Programmable Logic Type :
FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
Packaging :
Tray
Voltage - Supply :
1.07V~1.13V
Mounting Type :
Surface Mount
Length :
15mm
Factory Lead Time :
8 Weeks
Operating Temperature :
0°C~85°C TJ
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Terminal Form :
Ball
Series :
Cyclone® V E
Total RAM Bits :
Supply Voltage :
1.1V
Number of Inputs :
Power Supplies :
1.11.2/3.32.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
1.5mm