541511/2CN
Mfr.Part #
541511/2CN
Manufacturer
ABB Embedded Power
Description
SC 541511/2CN OCTAGON BOX 15.8CU
Stock
300
In Stock :
300
Manufacturer :
ABB Embedded Power
Product Category :
Ring Connectors
Diameter :
1.68 mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65 °C
Packaging :
Tape and Reel
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Resistance :
51.1 Ω
Max Operating Temperature :
150 °C
Tolerance :
1 %
Military Standard :
MIL-PRF-39017
RoHS :
Non-Compliant
Length :
4.75 mm