511BAA148M500BAG
Mfr.Part #
511BAA148M500BAG
Description
XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVDS SMD
Current - Supply (Max) :
23mA
Packaging :
Strip
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Height Seated (Max) :
0.050 1.28mm
Operating Frequency :
148.5MHz
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency :
148.5MHz
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
6 Weeks
Operating Supply Voltage :
3.3V
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e4
LVDS
Supply Voltage :
3.3V
Qualification Status :
Not Qualified
Number of Terminations :
6
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
511BAA148M500BAG
Skyworks Solutions, Inc. 511BAA148M500BAG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD