511BAA108M000BAG
Mfr.Part #
511BAA108M000BAG
Package / Case
5 mm x 3.2 mm
Description
XTAL OSC XO 108.000MHZ LVDS
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Length :
5 mm
Package / Case :
5 mm x 3.2 mm
Load Capacitance :
15 pF
Height :
1.28 mm
Termination Style :
SMD/SMT
Ratings :
Operating Supply Voltage :
3.3 V
Absolute Pull Range (APR) :
Frequency :
108 MHz
Package :
Strip
Output Format :
LVDS
RoHS :
Details
Current Rating :
19 mA
Width :
3.2 mm
Frequency Stability :
100 PPM
Packaging :
Cut Tape
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Product Status :
Active
Current - Supply (Max) :
23mA
Current - Supply (Disable) (Max) :
18mA
Type :
Differential/Single-Ended
Height - Seated (Max) :
0.052 (1.33mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth :
Base Resonator :
Crystal
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Base Product Number :
511BAA
Datasheets
511BAA108M000BAG
Introducing Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511BAA108M000BAG from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:5 mm x 3.2 mm, Output:LVDS, Mounting Type:Surface Mount, Type:Differential/Single-Ended, Operating Temperature:-40°C ~ 85°C, 511BAA108M000BAG pinout, 511BAA108M000BAG datasheet PDF, 511BAA108M000BAG amp .Beyond Oscillators Skyworks Solutions, Inc. 511BAA108M000BAG ,we also offer ECS-3225MV-250-BN-TR, ECS-3225MV-250-CN-TR, ECS-3225MV-120-BN-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Skyworks Solutions, Inc. 511BAA108M000BAG
Manufacturer related products
    CAP SILICON 10PF 20% SMD
    CAP SILICON 68PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 10PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 5.6PF 20% 100V SMD
    CAP SILICON 2.6PF 20% 100V SMD