5.0SMCJ18A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5.0SMCJ18A
Manufacturer
Rectron USA
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 20VWM 29.2VC DO214AB
Manufacturer :
Rectron USA
Product Category :
Supplier Device Package :
8-uMAX/uSOP
Differential Output :
No
Polarity :
Unidirectional
Number of Bits :
8
Rep Pk Reverse Voltage-Max :
18 V
Voltage - Supply, Analog :
2.5V ~ 5.5V
Series :
HTS Code :
Settling Time :
4μs (Typ)
INL/DNL (LSB) :
-, ±0.9 (Max)
World Products Inc
Package :
Tube
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Output Type :
Voltage - Unbuffered
Subcategory :
Transient Suppressors
Base Product Number :
MAX549
Architecture :
R-2R
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Data Interface :
SPI
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Supply, Digital :
2.5V ~ 5.5V
Diode Type :
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
ECCN Code :
EAR99
Product Status :
Obsolete
Surface Mount :
yes
Number of D/A Converters :
2
Clamping Voltage-Max :
29.2 V
Reference Type :
External
Datasheets
5.0SMCJ18A
Introducing Rectron USA 5.0SMCJ18A from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width), Operating Temperature:0°C ~ 70°C, 5.0SMCJ18A pinout, 5.0SMCJ18A datasheet PDF, 5.0SMCJ18A amp .Beyond Rectron USA 5.0SMCJ18A ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.