4SEPC680M+TS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4SEPC680M+TS
Manufacturer
Panasonic
Package / Case
Radial, Can
Datasheet
Download
Description
CAP ALUM POLY 680UF 20% 4V T/H
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Aluminum - Polymer Capacitors
Type :
Polymer
Mount :
Through Hole
Lead Diameter :
600 µm
Diameter :
8mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial, Can
Ripple Current @ Low Frequency :
305mA @ 120Hz
Leakage Current :
544μA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Series :
OS-CON™, SEPC
Voltage - Rated DC :
4V
Life (Hours) :
5000 hours
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Ripple Current :
6.1A
Lead Free :
Lead Free
Termination :
Radial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Through Hole
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Dissipation Factor :
10 %
Number of Terminations :
2
Ripple Current @ High Frequency :
6.1A @ 100kHz
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Tolerance :
±20%
Polarity :
POLARIZED
Lead Pitch :
3.5mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Capacitance :
680μF
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Length :
13mm
Voltage :
4V
Terminal Shape :
Wire
Tan Delta :
0.1
Datasheets
4SEPC680M+TS
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 4SEPC680M+TS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Polymer, Package / Case:Radial, Can, Mounting Type:Through Hole, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~105°C, Voltage:4V, 4SEPC680M+TS pinout, 4SEPC680M+TS datasheet PDF, 4SEPC680M+TS amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 4SEPC680M+TS ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 4SEPC680M+TS
680μF ±20% Radial, Can 0.512 13.00mm Tape & Box (TB) 7mOhm OS-CON™, SEPC Through Hole Polymer General Purpose