4MA161133Z4BACTGI
Mfr.Part #
4MA161133Z4BACTGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 161.1330MHZ LVDS SMD
Oscillators
Operating Frequency :
161.133MHz
Packaging :
Bulk
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION
Supply Voltage :
2.5V
Width :
3.2mm
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
6
Max Supply Current :
95mA
Published :
Min Operating Temperature :
-40°C
Frequency :
161.133MHz
Frequency Stability :
50 PPM
Oscillator Type :
LVDS
Package / Case :
SMD/SMT
Max Operating Temperature :
85°C
Length :
5mm
Thickness :
900μm
Max Supply Voltage :
2.625V
Operating Supply Voltage :
2.5V
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
Number of Terminations :
6
Lead Free :
Lead Free
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
RoHS Compliant
Min Supply Voltage :
2.375V