4MA100000Z4AACTGI
Mfr.Part #
4MA100000Z4AACTGI
Package / Case
SMD/SMT
Description
MEMS OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Oscillators
Published :
Qualification Status :
Not Qualified
Operating Supply Voltage :
3.3V
Height :
838.2μm
Max Supply Current :
105mA
Oscillator Type :
LVDS
Max Supply Voltage :
3.63V
Length :
5mm
Thickness :
900μm
Package / Case :
SMD/SMT
Frequency :
100MHz
Operating Frequency :
100MHz
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
6
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.85mm
Frequency Stability :
50 PPM
Width :
3.2mm
Max Operating Temperature :
85°C
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION
Min Supply Voltage :
2.97V
Number of Terminations :
6
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-40°C
Supply Voltage :
3.3V