44A0111-22-2-US
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
44A0111-22-2-US
Manufacturer
TE Connectivity
Description
44A0111-22-2-US
Manufacturer :
TE Connectivity
Product Category :
Unclassified
Series :
44A0111
Product Category :
Hook-Up Wire
RoHS :
Details
Insulation Material :
Polyalkene
Brand :
TE Connectivity / AMP
Type :
Spec 44
Voltage Rating :
600 V
Product Status :
Active
Color :
Red
Packaging :
Spool
Outside Diameter :
1.19 mm
Operating Temperature :
-65 to 150 °C
Product Type :
Hook-Up Wire
Stranding :
19 x 34
Cable Length :
1 ft
Package :
Bulk
Jacket Color :
Red
Cable Diameter :
1.19 mm
Wire Gauge - AWG :
22 AWG
Datasheets
44A0111-22-2-US
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    2-PIN, FEMALE,IDC2426POSITIVESTR
    4-PIN, FEMALE,IDC2426POSITIVER/A
    3-PIN, FEMALE STRAIGHT / FEMALE
    20-PIN, FEMALE ANGLED, 200 MM
    10-PIN, FEMALE STRAIGHT, 300 MM