445C22A24M57600
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445C22A24M57600
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Drive Level :
10 µW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
2-SMD, No Lead
RoHS Status :
RoHS Compliant
JESD-609 Code :
e4
Series :
445
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Operating Frequency :
24.576MHz
Surface Mount :
yes
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Type :
MHz Crystal
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Frequency :
24.576MHz
Frequency Stability :
±20ppm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Load Capacitance :
10pF
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm