440X285HSS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
440X285HSS
Manufacturer
Tri-Star Industries
Description
MADE IN USA) TRI-STAR TAPERED HE
Stock
500
In Stock :
500
Manufacturer :
Tri-Star Industries
Product Category :
Type :
Tapered Inserts
Subcategory :
Circular Connectors
Material :
Stainless Steel
Product Type :
Circular MIL Spec Connector
Thread Size :
4-40
Series :
H - Long
Outside Diameter :
0.146 in, 0.172 in
Product Category :
Circular MIL Spec Connector
Length :
0.285 in