406C35B10M24500
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
406C35B10M24500
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 10.2450MHZ 13PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Package / Case :
4-SMD, No Lead
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
-20°C~70°C
JESD-609 Code :
e4
Frequency Stability :
±50ppm
Drive Level :
10 µW
Frequency Tolerance :
±30ppm
Published :
Frequency :
10.245MHz
Load Capacitance :
13pF
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
MHz Crystal
Factory Lead Time :
12 Weeks
Series :
406
Physical Dimension :
L6.0XB3.5XH1.2 (mm)/L0.236XB0.138XH0.047 (inch)
Surface Mount :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
10.245MHz
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.236Lx0.138W 6.00mmx3.50mm
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm