30D227M025DC2A
Mfr.Part #
30D227M025DC2A
Description
CAP ALUM 220UF 20% 25V AXIAL
Aluminum Electrolytic Capacitors
Ripple Current :
326mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Length :
20.4978mm
Voltage - Rated :
25V
Life (Hours) :
2000 hours
Max Operating Temperature :
105°C
Capacitance :
220μF
Ripple Current @ High Frequency :
456.4mA @ 100kHz
Contact Plating :
Tin
Ripple Current @ Low Frequency :
326mA @ 120Hz
Axial, Can
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.327Ohm @ 120Hz
Published :
Polarity :
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension :
0.374Diax0.807L 9.50mmx20.50mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Tolerance :
±20%
Datasheets
30D227M025DC2A
Vishay / Sprague 30D227M025DC2A
30D 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 326mA 0.374Diax0.807L 9.50mmx20.50mm -40°C~105°C Polar Axial, Can