2U3838E18QDBVRG4Q1
Mfr.Part #
2U3838E18QDBVRG4Q1
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL SOT23-5
Output :
Open Drain or Open Collector
Number of Pins :
5
Supply Voltage :
1.8V
Quiescent Current :
220nA
Base Part Number :
3838E18
Number of Terminations :
5
Min Supply Voltage :
1.6V
Max Power Dissipation :
437mW
Max Reset Threshold Voltage :
1.76V
Undervoltage Threshold :
1.64V
Length :
2.9mm
Threshold Voltage :
+1.71V
Voltage - Threshold :
1.71V
Min Reset Threshold Voltage :
1.64V
Mount :
Surface Mount
Pin Count :
Operating Temperature :
-40°C~125°C TA
Max Supply Current :
25μA
Operating Supply Current :
25μA
Power Dissipation :
437mW
Overvoltage Threshold :
1.76V
Max Supply Voltage :
6V
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Automotive, AEC-Q100
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
1.8V