2SEPC820MX+TSS
Mfr.Part #
2SEPC820MX+TSS
Description
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V T/H
Packaging :
Cut Tape (CT)
Ripple Current @ Low Frequency :
305mA @ 120Hz
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Tan Delta :
0.1
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Number of Pins :
9
Voltage :
2.5V
Dissipation Factor :
10 %
2
Terminal Shape :
Wire
Diameter :
8mm
Height Seated (Max) :
0.354 9.00mm
Lead Pitch :
3.5mm
Mount :
PCB, Through Hole
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
6.1A @ 100kHz
Capacitance :
820µF
Polarity :
Polar
Voltage - Rated DC :
2.5V
Lead Spacing :
0.138 3.50mm
Ripple Current :
6.1A
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7mOhm
Datasheets
2SEPC820MX+TSS
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 2SEPC820MX+TSS from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-55°C~105°C, Number of Pins:9, Voltage:2.5V, Type:Polymer, Number of Terminations:2, Package / Case:Radial, Can, 2SEPC820MX+TSS pinout, 2SEPC820MX+TSS datasheet PDF, 2SEPC820MX+TSS amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 2SEPC820MX+TSS ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 2SEPC820MX+TSS
820μF ±20% Radial, Can 0.354 9.00mm Cut Tape (CT) 7mOhm OS-CON™, SEPC Through Hole Polymer General Purpose