25SVP10M
Mfr.Part #
25SVP10M
Package / Case
Radial, Can - SMD
Description
CAP ALUM POLY 10UF 20% 25V SMD
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Packing Method :
TR
Series :
OS-CON™, SVP
Length :
9mm
Terminal Shape :
Flat
Size / Dimension :
0.315Dia 8.00mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120mOhm
Termination :
SMD/SMT
2
Tan Delta :
0.1
Diameter :
8mm
Life (Hours) :
2000 hours
Surface Mount Land Size :
0.327Lx0.327W 8.30mmx8.30mm
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
25V
Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Mount :
Surface Mount
Mounting Type :
Surface Mount
Width :
8.3mm
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Package / Case :
Radial, Can - SMD
Dissipation Factor :
10 %
Voltage :
25V
Leakage Current :
125μA
Packaging :
Cut Tape (CT)
Capacitance :
10μF
Ripple Current :
1.5A
Tolerance :
±20%
Datasheets
25SVP10M
Introducing Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 25SVP10M from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Polymer, Number of Terminations:2, Operating Temperature:-55°C~105°C, Mounting Type:Surface Mount, Package / Case:Radial, Can - SMD, Voltage:25V, 25SVP10M pinout, 25SVP10M datasheet PDF, 25SVP10M amp .Beyond Aluminum - Polymer Capacitors Panasonic 25SVP10M ,we also offer PCS1A330MCL1GS, EEF-CX0J101R, 10SVP47M, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Panasonic 25SVP10M
10μF ±20% Radial, Can - SMD 0.276 7.00mm Cut Tape (CT) 120mOhm OS-CON™, SVP Surface Mount Polymer General Purpose