25LC128X-I/ST
Mfr.Part #
25LC128X-I/ST
Package / Case
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Description
IC EEPROM 128KBIT SPI 8TSSOP
RECTANGULAR
Height Seated (Max) :
1.2mm
Width :
3mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Seated Height-Max :
1.2 mm
Published :
Supply Voltage :
5V
Terminal Pitch :
0.65mm
Data Retention :
200 Year
Density :
128 kb
Voltage - Supply :
2.5V~5.5V
Package :
Tube
Length :
4.4mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Number of Words :
16384 words
Packaging :
Tube
Supply Voltage-Max (Vsup) :
5.5V
Supply Current-Max :
0.005 mA
Memory Density :
131072 bit
Memory Organization :
16K x 8
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Access Time :
50 ns
Terminal Form :
Gull wing
Base Product Number :
25LC128
Clock Frequency :
10MHz
Base Part Number :
25LC128
Write Cycle Time - Word, Page :
5ms
Write Cycle Time-Max (tWC) :
5ms
Standby Current-Max :
0.000001A
Memory Size :
128Kb 16K x 8
Brand :
Mounting Style :
SMD/SMT
Number of Pins :
Subcategory :
Memory and Data Storage
Organization :
16 k x 8
Factory Lead Time :
6 Weeks
Endurance :
1000000 Write/Erase Cycles
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
40
JESD-30 Code :
R-PDSO-G8
Supplier Device Package :
8-TSSOP
Nominal Supply Current :
5mA
Package / Case :
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory IC Type :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.5V
Datasheets
25LC128X-I/ST
Introducing Memory Microchip Technology 25LC128X-I/ST from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Number of Terminations:8, Base Part Number:25LC128, Number of Pins:8, Package / Case:8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Mounting Type:Surface Mount, 25LC128X-I/ST pinout, 25LC128X-I/ST datasheet PDF, 25LC128X-I/ST amp .Beyond Memory Microchip Technology 25LC128X-I/ST ,we also offer AT25SF081B-SSHB-T, AT25SF041B-SSHB-T, AT25SF041B-SHB-T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.