25KEPS10AFPWHM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25KEPS10AFPWHM
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEP 25A 1S HIGH PLUS SP WYE 440
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Series :
KEP
Applications :
Converter
Inductance :
Termination Style :
Terminal Block
Voltage - Rated DC :
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Frequency - Operating :
50 ~ 60Hz
Current :
25 A
Voltage - Rated AC :
440V
Approval Agency :
CSA, UL
Configuration :
Single Stage
Package :
Box
Product Status :
Active
Filter Type :
Three Phase (Wye)
Datasheets
25KEPS10AFPWHM
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH