25KEBS6BFPD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
25KEBS6BFPD
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEB 25A 1S NUT DELTA 520VAC 50HZ
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Current :
20 A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Voltage Rating :
520VAC
Series :
KEB
Termination Style :
Threaded Post (M5)
Current Rating :
20A
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Rated AC :
520V
Configuration :
Single Stage
Frequency - Operating :
50/60Hz
Approval Agency :
CSA, UL
Package :
Box
Product Status :
Active
Base Product Number :
25KEBS6B
Datasheets
25KEBS6BFPD
TE Connectivity Corcom Filters 25KEBS6BFPD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH