200B103MW50XT1K
Mfr.Part #
200B103MW50XT1K
Description
CAP CER 10000PF 50V BX 1111
Stock
710
In Stock :
710
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Capacitance :
10000 pF
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
200B103MW50XT1K
American Technical Ceramics 200B103MW50XT1K
ATC 200B 10000 pF 50V Ceramic Capacitor ±20% BX 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)