200B103KTN50XT1K
Mfr.Part #
200B103KTN50XT1K
Manufacturer
American Technical Ceramics
Package / Case
1111 (2828 metric)
Description
CAP CER 10000PF 50V BX 1111
Manufacturer :
American Technical Ceramics
Product Category :
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated :
50V
Lead Spacing :
Applications :
Bypass, Decoupling
Lead Style :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Temperature Coefficient :
BX
Product Status :
Active
Package :
Digi-Reel?
Series :
ATC 200B
Ratings :
Capacitance :
10000 pF
Package / Case :
1111 (2828 metric)
Thickness (Max) :
0.102" (2.59mm)
Height - Seated (Max) :
Features :
Low ESL
Size / Dimension :
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Datasheets
200B103KTN50XT1K
American Technical Ceramics 200B103KTN50XT1K
ATC 200B 10000 pF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)