1600BL15B050E
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1600BL15B050E
Manufacturer
Johanson Technology
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
BALUN 1.5GHZ-1.7GHZ 50/50 0805
Stock
560
In Stock :
560
Manufacturer :
Johanson Technology
Product Category :
Balun
Composition :
Ceramic
Width :
1.25mm
Physical Dimension :
L2.0XB1.25XH0.9 (mm)
Published :
2005
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Return Loss-Min :
9.5dB
Impedance - Unbalanced/Balanced :
50 / 50Ohm
Insertion Loss (dB) :
1 dB
Mount :
Surface Mount
Length :
2mm
Case Code (Metric) :
2012
Impedance :
50Ohm
Frequency Range :
1.5GHz~1.7GHz
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR
Radiation Hardening :
No
Height :
0.9mm
Max Operating Temperature :
85°C
Transformer Type :
RF TRANSFORMER
Min Operating Temperature :
-40°C
Mounting Type :
Surface Mount
Phase Difference :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Insertion Loss (Max) :
1.0dB
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Series :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Termination :
SMD/SMT
Frequency :
1.6GHz