150KEMS10BBSD
Mfr.Part #
150KEMS10BBSD
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEM 150A 1S HIGH PER SP BS DELTA
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Package :
Box
Current :
150 A
Termination Style :
Terminal Block
Product Status :
Active
Voltage - Rated AC :
520V
Approval Agency :
CSA, UL
Base Product Number :
150KEMS10
Mounting Type :
Chassis Mount
Configuration :
Single Stage
Frequency - Operating :
50/60Hz
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
KEM-BS
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Datasheets
150KEMS10BBSD
TE Connectivity Corcom Filters 150KEMS10BBSD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH