150KEBS6BFPD
Mfr.Part #
150KEBS6BFPD
Manufacturer
TE Connectivity Corcom Filters
Description
KEB 150A 1S NUT DELTA 520VAC 50H
Stock
2
In Stock :
2
Manufacturer :
TE Connectivity Corcom Filters
Product Category :
Power Line Filter Modules
Base Product Number :
150KEBS6
Frequency - Operating :
50/60Hz
Configuration :
Single Stage
Filter Type :
Three Phase (Delta)
Mounting Type :
Chassis Mount
Termination Style :
Threaded Post (M10)
Approval Agency :
CSA, UL
Current :
150 A
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Voltage - Rated AC :
520V
Product Status :
Active
Package :
Box
Series :
KEB
Datasheets
150KEBS6BFPD
TE Connectivity Corcom Filters 150KEBS6BFPD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CORD 18AWG 5-15P - 320-C13 7.50'
    POWER CONN ASSY P SER 2 6" WIRE
    POWER ENTRY MOD M SER 8.5" LEADS
    GA310 DA PLUG ASSY=F6824
    CABLE ASSEMBLY 4POS W/6" LEAD
Catalog related products
  • SCHURTER
    LINE FILTER 125/250VAC 6.5A TH
  • XP Power
    EMC FILTER, CHASSIS MOUNT, ITE,
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 115/250VAC 3A CHAS
  • Delta Electronics
    LINE FILTER 75VAC 7A SMD
  • Schaffner EMC, Inc.
    LINE FILTER 250VAC 3A TH