140-103LAG-RB1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
140-103LAG-RB1
Manufacturer
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Package / Case
Disc, 2.54mm
Datasheet
Download
Description
THERMISTOR NTC 10KOHM 3887K DISC
Stock
100
In Stock :
100
Manufacturer :
Product Category :
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Thermistor Application :
TEMPERATURE SENSING
B Value Tolerance :
±1.3%
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Pbfree Code :
yes
Lead Length :
381mm
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Pins :
2
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
11 Weeks
Lead Pitch :
2.54mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Resistance Tolerance :
±10%
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
10kOhm
Resistance in Ω @ 25°C :
10k
Diameter :
254mm
B0/50 :
3887K
Termination :
Radial
Package / Case :
Disc, 2.54mm