1331-103J
Mfr.Part #
1331-103J
Description
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM SMD
Stock
252
In Stock :
252
Height Seated (Max) :
0.145 3.68mm
Case/Size Code :
3313
Height :
3.68mm
Q @ Freq :
50 @ 7.9MHz
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
50MHz
Current Rating :
106mA
Depth :
3.18mm
Q Factor :
50
Published :
2010
Max DC Current :
106mA
DC Resistance (DCR) :
4Ohm Max
Test Frequency :
7.9MHz
Tolerance :
±5%
Inductance :
10μH
Material - Core :
Iron
Size / Dimension :
0.313Lx0.115W 7.95mmx2.92mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
50
Datasheets
1331-103J
1331-103J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD