1210E223K251KHT
Mfr.Part #
1210E223K251KHT
Description
CAP CER 0.022UF 250V 1210
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~200°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
0.022µF
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Datasheets
1210E223K251KHT
Knowles Precision 1210E223K251KHT
0.022μF 250V Ceramic Capacitor ±10% 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
1210E223K251KHT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm.
1210E223K251KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm