1210-022J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1210-022J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 2.2NH 1.562A 50MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Published :
Current Rating :
1.562A
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height :
2.57mm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Radiation Hardening :
No
Depth :
2.67mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e0
Q @ Freq :
40 @ 50MHz
Size / Dimension :
0.128Lx0.095W 3.26mmx2.41mm
Case Code (Metric) :
Mounting Type :
Surface Mount
Max DC Current :
1.562A
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Q Factor :
40
Material - Core :
Phenolic
Test Frequency :
50MHz
Terminal Shape :
J BEND
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
No
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
50mOhm Max
Inductance :
2.2nH
Pbfree Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Frequency - Self Resonant :
2.7GHz
Mount :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Datasheets
1210-022J
API Delevan 1210-022J
1210-022J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD