1210E121K202KHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1210E121K202KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 120PF 2KV 1210
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
2000V 2kV
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Feature :
High Temperature
Datasheets
1210E121K202KHT
Knowles Precision 1210E121K202KHT
120pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
1210E121K202KHT Overview
A 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm size/dimension program is available for this device.
1210E121K202KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm