1210D561J251KHT
Mfr.Part #
1210D561J251KHT
Description
CAP CER 560PF 250V C0G/NP0 1210
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Voltage - Rated :
250V
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
560pF
Size / Dimension :
0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
1210D561J251KHT
Knowles Precision 1210D561J251KHT
560pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
1210D561J251KHT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
1210D561J251KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm