1210D392J500KHT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1210D392J500KHT
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 1210
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
High Temperature
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
50V
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Capacitance :
3900pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Datasheets
1210D392J500KHT
Knowles Precision 1210D392J500KHT
3900pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
1210D392J500KHT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1210D392J500KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm