1210D152J251KHT
Mfr.Part #
1210D152J251KHT
Description
CAP CER 1500PF 250V C0G/NP0 1210
Capacitance :
1500pF
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
Voltage - Rated :
250V
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
1210D152J251KHT
Knowles Precision 1210D152J251KHT
1500pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
1210D152J251KHT Overview
A 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1210D152J251KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm