1210D122J101KHT
Mfr.Part #
1210D122J101KHT
Description
CAP CER 1200PF 100V C0G/NP0 1210
Thickness (Max) :
0.065 1.65mm
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Tolerance :
±5%
Capacitance :
1200pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1210D122J101KHT
Knowles Precision 1210D122J101KHT
1200pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm -55°C~200°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
1210D122J101KHT Overview
A 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1210D122J101KHT Features
a size/dimension of 0.125Lx0.060W 3.18mmx1.52mm